Anasayfa » Blog » Çanakkale Antikacılar

Çanakkale Antikacılar

Çanakkale Antikacılar, Çanakkale geçmişte büyük mücadelenin verildiği tarihte büyük etkisinin olduğu ve ‘Çanakkale’nin geçilmez olduğunu’ tüm dünya tarafından bilinmektedir. Bu sebeple tarihi kalıntılar ve eserlerin bulunduğu ilimizde antika eserlerde bulunmaktadır.

Antika eserleriyle ve antikacılarıyla Çanakkale doğu ve iç Anadolu bölgelerine göre daha yoğunluktadır. Fakat İstanbul ve İzmir kadar antikacıları olmasa da Çanakkale’de antika eser satmak istediğinizde bir çok antikacıya ulaşabilirsiniz. Yine bu şehir tarihin izlerini;

Çanakkale Savaşı veya Çanakkale Muharebeleri, I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası’nda Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebesi ile bilinmektedir.

Osmanlı devletine ait bir çok eserin bulunduğu tarihi eşyalar antika niteliği taşımaktadır. Çünkü bu antika eserler maddi ve manevi olarak değer taşımakta olup sayıları oldukça azdır. Bazıları müzelerde sergilense de bir kısmı antikacılar veya antika severlerde bulunmaktadır.

Yine bu döneme ait İtilaf devletlerine ait yabancı eserler de bulunmaktadır. İtalya gibi, Almanya veya Fransa gibi bir çok ülkenin antika kılıç, kalkan, ferman eserleri bulunmaktadır.

İstanbul Antik olarak bizler Kadıköy’de faaliyet göstermekteyiz. Antikacılık babamızın mesleği olup bizlerin devamını sağladığı içinde yetiştiğimiz baba mesleği antikacılığı İstanbul’ da ikinci kuşak olarak Kadıköy’de devam ettirmekteyiz.

Firmamız, 60 yıllık geçmişe dayanan tecrübeli uzman ekibi ile Antika Alım hizmeti vermekte. Antika eşyalarınızı satmak istediğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, Antika Tablo, Antika Halı, El yazması Kur’an-ı Kerim, Antika Hat Yazıları, Osmanlıca Kitaplar, Hilye-i Şerif, Antika Kol Saati, Antika Cep Saati, Antika Ferman, Antika Broş, Antika Kılıç, Antika Berat, Antika Bindallı, Antika Rozet, Antika Mobilya Alımı yapmaktadır.

1-Çanakkale Antikacılar

2-Çanakkale Antika

3-Çanakkale Antika Alanlar

4-Çanakkale Antika Alan Yerler

5-Çanakkale Antika Tablo

6-Çanakkale Antika Tablo Alanlar

7-Çanakkale Antika Tablo Alan Yerler

8-Çanakkale Antika Halı

9-Çanakkale Antika Halı Alanlar

10-Çanakkale Antika Halı Alan Yerler

11-Çanakkale Antika Mobilya

12-Çanakkale Antika Mobilya Alanlar

13-Çanakkale Antika Mobilya Alan Yerler