Antika Saat

Antika Saat, tarihi nitelik taşıyan eski zamanda yapılmış olan saatlerin günümüz zamanına kadar ulaşıp gelmesine antika saat denir. Antika saatler, paha olarak yüksek ve sayı olarak az bulunmaktadır. Bu değerli eserlerin fiyat belirlemesinde saatin tasarımı, saati yapan kişinin bilinirliği, saatin yıpranmışlık durum gibi bir çok etken göz önünde bulundurularak  alanında uzman antikacılar tarafından belirlenmektedir. 

Antika Saat Nedir?

Antika Saat, tarihi nitelik taşıyan eski zamandan yapılmış olan saatlerin günümüz zamanına kadar ulaşıp gelmesine antika saat denir. Antika saat  fiyatları  saatin desen ve tarihi işlemesine göre değişkenlik göstermektedir.

Antika Saat Nasıl Anlaşılır?

Antika saat nasıl anlaşılır, antika saatler tarihi nitelik taşımalıdır. Bu eserler alanında uzman kişiler tarafından anlaşılmaktadır. Antika uzmanları antika saati her yönüyle inceledikten sonra  değerini belirleyebilir. 

Bir etiket veya imza arayın

Saatinizin değerindeki en büyük faktörlerden biri üreticidir. Bir imza veya etiket veya herhangi bir tür olup olmadığını yakından inceleyin. Bulamazsanız cesaretiniz kırılmasın. Bu her zaman saatinizin düşük değerli olduğu anlamına gelmez.

Saatin El Yapımı Olduğuna Dair Kanıt Arayın

Antikaların bu kadar değerli olmasının bir nedeni de el işçiliği ile yapılmış olmalarıdır. Saatinizin el yapımı olup olmadığını anlamanın birkaç yolu vardır.

Aranacak birincil işaret hafif bir düzensizliktir. Eğriler mükemmel, simetrik yaylar olarak şekillendirilmeyebilir. Saatiniz kırlangıç ​​kuyruğuna sahipse, burası düzensizliği aramak için harika bir yerdir. Bazı durumlarda saat, tutarlı bir şekil yerine farklı donanım türleri kullanabilir.

Saatinizin Hangi Kategoriye Uyduğunu Öğrenin

Saatinizin değerini aradıkça, onu kategorilere ayırabilirseniz çok daha kolaydır. Antika duvar saatlerinden, antika masa saatlerine, antika kol saatlerinden, sarkaçlı saatlere,  uzun kasa saatlerinden, iskelet saatlere kadar sayısız olasılık vardır. Saatinizin tarzını okumak ve onu nasıl tanımlayacağınızı öğrenmek için zaman ayırmaya değer.

Yaş Belirtilerini Arayın

Kesin bir bilim olmasa da, eski antika saatler yenilerinden daha değerli olma eğilimindedir. Saatinizin yaşıyla ilgili ipuçları, saatinizin gerçek bir antika olup olmadığını belirlemenize de yardımcı olabilir.

Saatinizdeki hareketli parçalarda aşınma olup olmadığına bakın. Diğer bir yaygın gösterge, tek yarıklı vidadır. O “eski ahşap” kokusunu da arayın.

Güvenilir Bir Değerleme Alın

İnternette bir fiyat tahmini bulsanız bile, yüz yüze değerlendirme önemlidir. Ekspertiz uzmanı, saatinizin kalitesini inceleyebilir ve daha doğru bir değer verebilir.

İstanbul Antik olarak ücretsiz değerlendirmeler sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bunun için bizleri WhtasApp, İnstagram, Mail adresimizden, Telefon numaralarımızdan arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.

Antika Saatimi nasıl satabilirim ?

Antika saat satmak için, öncelikle saatinizin kimliği veya değeri hakkında bilginiz yoksa, ekspertiz için size uzman, tarafsız bir görüş verebilecek profesyonel bir antika uzmanına danışmak akıllıca olabilir. Antika saatiniz için bizi aradığınız takdirde ücretsiz ekspertiz yapmaktayız.

En iyi yöntem seçmek için saatinizin ne kadar değerli eski ve iyi durumda olup olmadığı, sizin bu antika saati değerinde satın alabilecek uygun kişiye ulaşabilirliğiniz, hemen ve nakit para almak istemeniz, hızlı satmak istemeniz, satış sürecine çok zaman, çaba ve harcama yapmak isteyip istemediğiniz, gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

İstanbul Antik olarak sizi bütün bu süreçlerden kurtararak, antika duvar saatinizi, antika masa saatinizi, antika kol saatinizi, sarkaçlı saatlerinizi, özel işçilikli ve eski ve değerli saatlerinizi, ister tek tek ya da bütün bir koleksiyon şeklinde, ekspertiz hizmetimizden yararlanarak saatinizi değerinde, evinizden peşin parayla satın alabiliriz.