Anasayfa » Antika Madolyon Alanlar

Antika Madolyon Alanlar

Antika Madolyon Alanlar, istanbul’da antika madolyan alımı yapmaktayız.

Antika madalya alanlar firmamız artık eliniz de bulunan antika madalyaları değerinde almaktadır. Bu madalya Osmanlı dönemi veya daha eski dönemlerin de olabilir.

Antika Osmanlı madalyası

Antika alanlar firmalarının genel olarak aldığı antika eşya ve mobilya İnternet sitelerinde her firma yapıyor gibi gözükse de fakat sadece aracı olarak yapmaktadırlar.

Ama Yavuz antik olarak biz her türlü antika eşya, mobilya, obje, resim, madalya, halı, kilim, kristal, gümüş, hat yazı, para, aksesuar, çini soba, porselen, seramik ve buna benzer antika ile alakalı her türlü antika eşya alıyoruz.

Antika madalyada bunların içinden bir parça. Antika işi yapanların hepsi de biz de alıyoruz dese de bize gelene kadar eliniz de bulunan madalyanın fiyatı artmaktadır.

Örnek verecek olur isek eliniz de Osmanlı madalya var. Satmak istiyorsunuz ve satmak için de İnternet üzerinden antika alım satımı yapan firma buldunuz.

Fiyatını örnek 200 tl anlaştınız ve sattınız. Bu madalyayı bu alan kişi veya firma bize satacak üstüne kar koyup. Bize ulaşıp satmak isteseydiniz işte biz o firmanın satacağı fiyata sizden alırdık.

Antika madalyanızı satmak istediğiniz de bizim ile iletişime geçin ki Antika madalyanız değerinde satılsın.

Madalya nerelerde verilir.

Madalya vermek Avrupalı kültürüne ait olsa da Osmanlı da 1700 yıllarında vermeye başlamıştır. İlk madalya da 1. Mahmud tarafından verilen ferahi madalyasıdır. Daha sonrada bir çok madalya çıkarılmıştır.

Antika Osmanlı madalyası

Sonrasında Nişanlar çıkmıştır. Nişanlarda 3. selim tarafından İngiliz kaptan hacenson’a verilmiştir.

Avrupa kültüründe haç şeklinde olan nişanlar, Osmanlı döneminde oval veya  çelenk formunda çıksa da sonrasın da  yıldız şeklinde tasarlanmıştır. Osmanlı  devletinde madalya geleneği 1798 yılında başlayan bir savaş ile verilmeye başlanmıştır.

Osmanlı döneminde verilen madalyalar padişah  fermanı ile beraber verilirdi.

İstanbul, Kadıköy, Antika, Antika alım, Antika satım, Antika fiyat, Antikacılar