Anasayfa » Antika Çakmak Ekspertizi

Antika Çakmak Ekspertizi

Antika çakmak Öncelikle eski bir eşyanın antika olabilmesi için belli bir döneme, tarihe tanıklık etmesi ve nadir bulunan bir eşya ya da obje olması gerekmektedir. Madalya, Gramofon, saat, tombak, resim, tablo, heykel, mobilya, porselen, kama, kılıç, tabanca, kitap, abajur, fincan, kıyafet gibi farklı objeler de antika değeri taşıyabilmektedir. Eski zamandan kalma, tarihsel bir dönemi yansıtan antikalar ilgisi olan insanların bu konuya olan merakı sayesinde koleksiyon haline gelmiştir. Eski Çakmak Alanlar olarak koleksiyoncuları en çok tercih ettiği antikaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Cam eşya, saatler, metal eşya, gümüş, mobilya, seramik ve porselen eşya, halı ve kilim, avizeler, tablolar, resimler, kartpostallar, pul, eski paralar, fermanlar, radyo, telefon, daktilo, el yazması kitaplar, eski çizgi romanlar, taşplak, eski plak ve pikaplar v.b.

  • Antika alanlar
  • Antikacılar
  • Antika alım satım
  • Antika çakmak alanlar
  • Antika çakmak alan yerler

ANTİKA ÇAKMAK ALANLAR

Antikalar tarihte önemli kişi ya da önemli tarihsel döneme ait olabilmektedir. Ayrıca uzun yıllar süresince iyi bir şekilde korunmuş eski eşyalar giderek Antika değeri kazanabilmektedir. Eski eşyanın, eski bir objenin ya da eski bir eserin antika olarak kabul edilebilmesi için aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Antika eşyalar bulundukları döneme göre adlandırılırlar. Örnek vermek gerekirse, İngiliz antikası dediğimizde, Kral George ve Kraliçe Victoria dönemlerinde yapıldığı için onların adıyla anılabilir. Eski bir eşyanın antika olarak kabul edilebilmesi için yapıldığı yerin ve zamanın kanıtlanması gerekmektedir.

Eski Çakmak gibi değerli eşyalarda nerede yapıldığı, hangi fabrikada yapıldığı ya da hangi ustanın elinden çıktığı gibi üretim bilgisi belirten işaretler yer almaktadır. Bu durumda eski eşyanın bir antika olduğu ispatlanmış olur.

Yani üzerinde işaret bulunmayan antika ve eski eşyanın nerede ve ne zaman yapıldığı işin ehli gerçek antikacı uzmanlar sayesinde anlaşılmaktadır. Antika Çakmak uzmanları ve antika alıcıları malzemesine, modeline, renklere, yapımı sırasında kullanılan tekniklere ve ustalığa bakarak eserlerin gerçek antika olup olmadığını tespit etmektedirler.

Antika çakmak ve diğer antika eserleriniz için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.